Sauberu pódium pomůže i finančně

Sauberu pódium pomůže i finančně

Po Velké ceně Malajsie jsou šéfové stáje Sauber pozitivně naladění. Může za to především druhé místo Sergia Péreze, které týmu pomůže nejen morálně, ale také po finanční stránce.

Švýcarský tým je jedním z těch, kterým v této době přijdou vhod jakékoli finanční prostředky. Byť stáj letos předváděla velmi dobrý výkony, až po závodě v Malajsii by to týmu mohlo více pomoci, především díky umístění na stupních vítězů. Sponzorů totiž tento malý tým příliš nemá a tak se očekává, že se několik nových nabídek objeví.

„Je tu hodně týmů, které mají finanční problémy, to je v tomto sportu zcela normální,“ řekl Sauber pro britský Autosport. „Výsledky v prvních dvou závodech nám ale velmi pomohli a pár hodin po skončení závodu v Malajsii se ozvalo několik potencionálních sponzorů,“ řekl dále.

„Výsledek z Malajsie nám neuvěřitelně pomohl. Nejen po morální stránce, protože jsme získali potřebnou dávku sebevědomí do dalších závodů, ale především nám může přinést dostatek finančních prostředků pro stabilizaci našeho týmu. Tato sezóna by pro nás opravdu mohla být velmi úspěšná,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít