Sauber vychválil Kobayashiho

Sauber vychválil Kobayashiho

Japonský závodník předjel v závěrečné pasáži Velké ceny Evropy ve španělské Valencii Fernanda Alonsa a Sebastiana Buemiho. Vysloužil si tak chválu od samotného šéfa stáje Sauber.

Pro výkon Kamuie mě nenapadá lepší slovo než: velkolepý,“ přiznal Peter Sauber.Největší ovace sklidil za svá dvě předjetí ze samotného závěru závodu, ale ocenit musíme i to, že velkou část závodu dokázal odjet na tvrdé směsi a i když šetřil pneumatiky, dokázal držet krok se samotnou špičkou celého závodu,“ prozradil dále nadšený Švýcar.

Musíme si uvědomit, že Kamui byl také po velkou část závodu pod tlakem ze strany Jensona Buttona. I to ale zvládl a tudíž není jediný důvod, proč by si nezasloužil opravdu velkou pochvalu,“ řekl dále Sauber.V případě angažování nováčka do kokpitu Formule 1 se stáváte středem velkého rizika. On ale tímto výkonem dokázal, že naše důvěra vložená v něj je zcela oprávněná.“

I předjetí dvojnásobného mistra světa Fernanda Alonsa si žádá opravdu velkou dávku kuráže. Jak tyto momenty vnímal právě Peter Sauber? Kamui se nacházel na devátém místě a již když se pustil do souboje s Fernandem, bylo mi jasné, že vše dopadne dobře. Když se mu navíc podařilo předjet i Buemiho, v týmu nastala velká euforie. Sám Kamui po závodě přiznal, že ani netušil, že se nachází v posledním kole – tak byl na svou jízdu soustředěný,“ dodal. 

Sdílejte na:
Zavřít