Sauber představil C32

Sauber představil C32

Švýcarská stáj představila ve svém sídle v Hinwillu svůj letošní monopost, se kterým budou závodit Nico Hülkenberg a nováček Esteban Gutiérrez.

I když se technické předpisy nějak zásadně nezměnily, letošní monopost Sauber se od svého loňského předchůdce odlišuje velmi radikálně. Hlavní konstruktér týmu Matt Morris uvedl:  „Náš loňský vůz byl velmi konkurenceschopný, ale snažili jsme se provést na něm takové změny, abychom byli ještě rychlejší a odstranili jeho slabé stránky.“

Podle vedení stáje je letošním cílem další zlepšení a zopakování loňských pódiových umístění, kterých dosáhl především Sergio Pérez, jenž odešel k McLarenu.

Nový monopost se od loňského C31 liší také designově. Vůz již není černý a bílý, ale šedý s červeným a bílým proužkem na bocích karoserie. Mohlo by se zdát, že má vůz stejně jako všechny letošní stroje kromě Lotusu hladkou příď. To je však omyl. Pokud si fotografie dobře prohlédnete, všimnete si dobře zamaskovaného schodu, který z boku téměř není vidět.

Barvy Hinwillské stáje budou letos hájit nadějný Nico Hülkenberg a nezkušený mexický nováček Esteban Gutiérrez. Především od Němce Hülkenberga jsou velká očekávání.

 

 

 

Sdílejte na:
Zavřít