Sauber: Pérezovo nečekané pódium

Sauber: Pérezovo nečekané pódium

Oba jezdci startovali až z druhé desítky, nakonec oba skončili na bodech, Mexičan Sergio Pérez dokonce získal letos již druhé umístění na stupních vítězů.

Stáj Sauber se v kanadském Montrealu dočkala nečekaného úspěchu. Do Velké ceny totiž Kamui Kobayashi startoval jedenáctý, Sergio Pérez dokonce patnáctý, přesto se nakonec právě mexický mladík mohl radovat ze svého druhého umístění na stupních vítězů v letošní sezóně. „Jen těžko se po tak skvělém závodě hledají ta správná slova,“ řekl Giampaolo Dall’Ara, hlavní inženýr týmu. „Hlavní otázkou před závodem bylo, jak to bude s pneumatikami, zda-li nedojde k příliš brzkému opotřebování. Nakonec jsme to ale zvládli skvěle, oba vozy máme v bodované desítce, Sergio je dokonce opět na stupních vítězů. Rozhodně to byl povedený závodní víkend,“ dodal.

„Vůz byl dnes skvěle připraven a celý tým si dnešní výsledek jednoznačně zaslouží,“ řekl po závodě v cíli devátý Kamui Kobayashi. „Po první zastávce jsem před sebou měl velmi dlouhý stint na měkkých pneumatikách, navíc jsem se dostal do velkého provozu. Myslím si, že deváté místo bylo v tomto závodě opravdu maximem.“

To Sergio Pérez měl mnohem více důvodů k oslavám. Po druhém místě z Velké ceny Malajsie si připsal další umístění na stupních vítězů, tentokrát to byla třetí příčka v Kanadě. „Když startujete z patnácté pozice, neprší a za celý závod se nestane žádná mimořádná situace, která by na okruhu způsobila chaos, jen těžko můžete věřit tomu, že se propracujete až na stupně vítězů,“ řekl po dramatickém závodě Pérez. „Od úspěšného závodu v Malajsii se nám na podobný úspěch nedařilo navázat, proto jsem rád, že nám dnešní strategie vyšla a konečně se opět můžeme radovat ze zisku dobrého umístění. Navíc jsme v zemi, která není tak daleko od mého rodného Mexika, o to víc emotivní to pro mě je,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít