Sauber dopadl opět tragicky

Sauber dopadl opět tragicky

I ve velké ceně Kanady se nepodařilo Sauberu dosáhnout na body. Hůře je na tom pouze Williams a dvojice Caterham – Marussia.

Švýcarský tým nedokázal ani ve velké ceně Kanady dosáhnout na bodované pozice a ani jeden vůz Sauber nedojel do cíle. 

Němec Nico Hülkenberg měl po startu z deváté příčky a pěkném úvodu závodu nakročeno k třetím letošním bodům. Jeho týmový kolega Gutiérrez, jenž má zatím co se týče bodů čisté konto, stál na startu velké ceny na místě patnáctém. 

Gutiérrez předvedl během závodu pár pěkných předjížděcích manévrů, ale na konec skončil v bariéře z pneumatik. Nico Hülkenberg jel téměř celý závod v bodované desítce, ale ještě před koncem podniku musel také odstoupit.

Tým Sauber měl pro letošní rok za cíl po čtyřech pódiích z loňska umístění v top 5 mezi týmy. Tohoto výsledku přitom málem dosáhl již v loňské sezóně, když skončil těsně šestý za Mercedesem. Od letošní sezóny a nového vozu si Švýcaři hodně slibovali, ale zdá se, že při vývoji nejspíše využili příliš progresivní technologie, které jsou velmi drahé a v praxi neplní účel. Sauber se proto potýká s velkými finančními problémy, které neřeší ani obrovský sponzoring ze strany nejbohatšího muže planety, Mexičana Carlose Slima (Slim je mimo jiné sponzor Sergia Péreze, Estebana Gutiérreze a finančně přisívá i týmu McLaren).

Sdílejte na:
Zavřít