S novými pneu to bude složité, ví Alonso

S novými pneu to bude složité, ví Alonso

Fernando Alonso přiznal, že tým Ferrari do australského závodu neodstartuje s jasně danou strategií a věří taky, že obrovský vliv na závod budou mít nová flexibilní křídla.

Španělský závodník Fernando Alonso si v obou dnešních trénincích v australském Melbourne vyjel třetí příčku a bezprostředně po dojetí obou tréninkových jízd potvrdil novinářům, že se nedá předpovídat chování pneumatik přímo v průběhu závodu. Podle pilota se pravá vlastnost pneumatik ukáže až v průběhu samotného závodu. „Chování a správné vlastnosti pneumatik jsou věci, které budeme znát až přímo v průběhu závodu,“ předpovídá Alonso před začátkem nového ročníku.

„V průběhu testovacích jízd jsme si sice mohli vyzkoušet, jak s novými pneumatikami pracovat a zacházet, ovšem na strategii pro závod to nic nemění. Každý okruh je jinak specifikovaný a na každém okruhu se tyto gumy mohou chovat jinak. Nemůžeme v současné době říci, že v Austrálii pojedeme na dvě zastávky, v Číně na čtyři a v Malajsii na tři, to je v současné chvíli nemožné.“

„Musíme také počítat s tím, že v neděli bude na dráze více gumy, než-li dnes. Bude to rozhodně velmi zajímavý závod, který může přinést i velmi překvapivé pořadí. Do závodu jistě nebudeme vstupovat s jasně danou strategií, budeme si muset počkat na to, jak se celý závod vyvine, až podle toho se budeme řídit,“ řekl dále pilot Ferrari, který také dodal, že nové pneumatiky rozhodně naplní své předsevzetí, pomohou k atraktivnějším závodům.

Sdílejte na:
Zavřít