Russell věří, že v sezóně 2024 Mercedes dostihne Red Bull

Russell věří, že v sezóně 2024 Mercedes dostihne Red Bull

George Russell tvrdí, že Mercedes si je „velmi jistý“, že v sezóně 2024 dožene Red Bull, i když připouští, že rakouský tým po loňské dominantní sezóně, kdy si dokráčeli pro 21 z 22 možných vítězství, začne nový ročník na vrcholu.

Mercedesu se zatím nepodařilo zopakovat úspěch, který mu před poslední změnou pravidel vynesl osm prvenství v Poháru konstruktérů v řadě, a v posledních dvou sezónách si připsal pouze jediné vítězství. Hlavní příčinou problémů německé automobilky v roce 2023 bylo setrvání u konceptu „nulových bočnic“, který byl představen v předchozím roce. I když se Mercedes v polovině sezóny rozhodl od tohoto řešení upustit, tým zůstal omezen konstrukcí svého úvodního konceptu monopostu W14. Vzhledem k tomu, že Stříbrné šípy upřednostňují přepracovanou koncepci vozu pro sezónu 2024, George Russell je optimistický a domnívá se, že nedávné nezdary týmu mu pomohou v letošní sezóně dohnat Red Bull.

„Určitě si myslím, že jsme na tom nyní lépe než před 12 měsíci. Na našem novém konceptu vozu pracujeme již několik měsíců. Všechno jsme tisíckrát překontrolovali a jsme si všichni velmi jistí. Není pochyb o tom, že Red Bull zahájí sezónu na vrcholu. Ale sezóna je dlouhá. Začíná dříve než kdy jindy a končí později než kdy jindy. Věci se mohou změnit. Pokud jde o mě, jsem nadšený. Ve svém nitru se cítím dobře. Příští rok začínají všichni s čistým štítem. Doufám v sezónu, ve které budu moci podávat výkony a dosahovat výsledků jako v roce 2022, nebo alespoň maximalizovat výsledky jako v roce 2022. Moje sebevědomí to nijak nenarušilo,“ řekl jezdec Mercedesu britskému deníku Telegraph.

Russell ve své premiérové sezóně u Mercedesu v roce 2022 zaujal a jako třetí týmový kolega dokázal porazit Lewise Hamiltona. Britský jezdec však prožil s týmem z Brackley mnohem složitější druhou sezónu a litoval mnoha chyb, když za Hamiltonem zaostal o 59 bodů. Russella však neznepokojuje jeho loňský bodový rozdíl oproti sedminásobnému mistru světa a poukazuje na to, že oba jezdci Mercedesu zůstali vyrovnaní, pokud jde o tempo v závodě.

„Během letošního roku jsem byl v průměru na Lewisově (Hamiltonově – pozn. red.) úrovni. A nespokojím se jen s tím, že jsem na stejné úrovni jako on. Chci být před ním. Ale musím být i realista. Jedu proti nejlepšímu jezdci všech dob. Rozhodně není špatným měřítkem. A víte, myslím, že statistiky z kvalifikací, když započítáte i sprintové závody, jsme na tom úplně stejně. A co se týče tempa, jsme na tom obecně také stejně. Pozitiva tu tedy jsou. A abych byl upřímný, raději bych tu seděl bez těch výsledků, ale s tím tempem. Než říkat, že jsme měli štěstí na výsledek tady nebo jsme měli štěstí na výsledek tam, když jsem ve skutečnosti byl o desetinu nebo dvě mimo tempo,“ zhodnotil Brit svoji sezónu.

 

Sdílejte na:
Zavřít