Russell se navzdory nemoci cítí fit na závod

Russell se navzdory nemoci cítí fit na závod

George Russell trvá na tom, že se cítí dostatečně dobře na to, aby v Abu Zabí závodil. Nicméně tým musel kvůli jeho kondici povolat Sergeje Sirotkina.

Russell ve čtvrtek večer uvedl, že se necítí fit, takže tým z Grove hledal v paddocku náhradu.

Rezervní jezdec Mercedesu Esteban Ocon prošel tvarováním sedačky, ale kvůli svým dlouhým nohám se necítil ve voze pohodlně, protože má Russell karbonovou sedačku na míru a nebyla možnost pro Ocona vyrobit novou.

Tým se nakonec rozhodl pro rezervního jezdce Renaultu/McLarenu Sergeje Sirotkina, který se ve voze cítí dobře.

Nakonec byl Russell předán schopný jet v FP1 personálem Hintsa Performance, který se staral o jeho zdravotní a kondiční požadavky, a Angličan bez problémů absolvoval dva tréninky. Odmítl se však podrobněji zabývat problémem, který ho trápil.

„Nebudu to rozvíjet,“ řekl. „Je to prostě něco jiného. Rozvinu to, až bude čas, ale ne teď.

Jak se cítíte, když sedíte doma na posteli v hotelu, a jak se cítíte, když jedete, jsou dvě velmi odlišné věci. Minulou noc jsem se cítil dobře, nevěděl jsem, jak se budu cítit dnes. Když to vysvětlím, bude to mít smysl, ale jak jsem řekl, pravý čas není právě teď.

Priorita číslo jedna je starat o svůj stav a to vždy byla myšlenka, kterou po tréninku posuzujeme. Tým samozřejmě potřebuje záložní plán, který má. Necítím se 100% fit, ale jsem dost dobrý na to, abych řídil.“

 

Sdílejte na:
Zavřít