Russell: F1 nemůže závodit s poskakujícími auty další roky

Russell: F1 nemůže závodit s poskakujícími auty další roky

Pilot Mercedesu George Russell označil poskakování nových monopostů pro sezónu 2022 za neudržitelné z hlediska budoucích let. Je podle něj nutné zavést opatření, která by „porpoising“ odstranila.

Od začátku letošní sezóny formule 1 monoposty po zavedení nových technických regulí na rovinkách pravidelně poskakují. Týmy je nastavují tak, aby jejich podlaha byla co nejblíže k vozovce a bylo tak možné z nich vytěžit maximální výkon.

I když se poskakování od předsezónních testů podařilo v důsledku nových vylepšení zmírnit, během pátečního tréninku v Baku se znovu a ve značné míře objevilo. A několik jezdců si na něj následně stěžovalo.

Russellův týmový kolega Lewis Hamilton přiznal, že po dvou úvodních trénincích trpěl bolestí.

Se současnými technickými předpisy, které mají platit několik dalších let, je Russell toho názoru, že F1 bude muset tuto situaci řešit, pokud bude poskakování pokračovat po celou nadcházející éru.

„Trochu to bylo znát, ale jde jen o to, že auta jezdí tak blízko k zemi,“ řekl Russell.

„Je to tam šílené v těch vysokorychlostních zatáčkách, auto se dostává úplně k vozovce. Myslím, že je to stejné pro všechny a je opravdu nepříjemné to řídit.“

„Nevím, jaká bude budoucnost aut této éry, ale nedokážu si představit, že bychom byli schopni nebo že je správně takhle pokračovat po nadcházející čtyři roky.“

„Takže to budeme muset společně řešit, protože jsme všichni na jedné lodi.“

Poskakování bylo během pátečních tréninků tak silné, že Mick Schumacher musel velkou část toho prvního vynechat, jelikož vibrace způsobily únik kapalin z jeho vozu.

Sdílejte na:
Zavřít