Russell chce v Mercedesu využít své technické znalosti

Russell chce v Mercedesu využít své technické znalosti

George Russell říká, že ve Williamsu udělal velký pokrok ve svých technických znalostech. Ty chce teď v Mercedesu zužitkovat a pomoci tak týmu při vývoji vozu.

Russell strávil poslední tři sezóny ve Williamsu, kde většinu času bojoval na konci pole. Přesto si dokázal vybudovat pověst jednoho z nejnadějnějších mladých pilotů na roštu. Ve Spa 2021 si připsal i své první stupně vítězů. Sice se tato velká cena neuskutečnila, přesto i jeho kvalifikační výkon, kde si ono druhé místo vybojoval, byl velký úspěch.

Britovy výkony ve Williamsu stačily k tomu, aby Mercedes přesvědčil, že je připraven získat sedačku v jejich týmu. A Russell chce být kromě své rychlosti přínosný i z hlediska vývoje.

Technická stránka formule 1 je klíčová obzvlášť v roce 2022, kdy vstupují v platnost nové technické předpisy, takže každý tým má příležitost inovovat a sklízet odměny nebo zaplatit za své chyby.

Russell ale věří, že se jeho technické znalosti ve Williamsu značně rozrostly, takže doufá, že by mohl hodně pomoci při vývoji Mercedesu na rok 2022 a další sezóny.

Na otázku, zda má na formuli 1 rád technickou stránku věci, odpověděl: „Ano, to je něco v čem jsem za tři roky ve Willamsu hodně pokročil.“

„Práce na simulátoru bude letos velmi důležitá, pomůže pracovat na vývoji, protože může nasměrovat tým tam, kde má vůz ještě slabiny a kde je třeba se zlepšit.“

„Nejsem inženýr, ale i pilot může mít značný vliv a ovlivnit směr, kterým se tým vydá.“

„To je něco, na co se opravdu zaměřím, protože tuto novou kapitolu vnímám jako dlouhou společnou cestu. Samozřejmě chci letos vyhrávat, ale pro mě je nejdůležitější zajistit, abychom měli auto, které bude schopno vyhrávat příští čtyři roky.

Sdílejte na:
Zavřít