Rozhovor s Kimi Räikkönenem

Rozhovor s Kimi Räikkönenem

Před pár dny Lotus F1 Team na svých stránkách uveřejnil krátký rozhovor s Kimi Räikkönenem. Fin nám poskytne jeho pohled na letošní vůz a jak vidí první závod.

Před sezonní testy pro tebe byly jako horská dráha, jsi spokojen s vývojem posledních pár týdnů?

Určitě pro nás mohla zima proběhnout víc hladce, měli jsme pár problémů, ale to je normální a kdykoli jsme byli na trati, tak vůz jezdil dobře. Problémy, které jsme měli, byli docela malé a už jsme je všechny vyřešili, ale naneštěstí nás oprava stála spoustu času, který jsme mohli strávit na trati, což je škoda. Když se kouknete na minulou sezonu, naše auto bylo velmi spolehlivé, takže snad to letos bude stejné, nebojím se toho.

Co si myslíš o pneumatikách Pirelli pro letošní rok?

Docela rychle se drolily, ale to jsme čekali, protože bylo chladno. Je těžké říci, jak se budou chovat až dorazíme k prvnímu závodu. Snad to bude jiné v teplejších podmínkách. Jestli-že to bude stejné, jako při testování, mohl by to být hlavní rozdíl mezi týmy. Dostání z nich co nejvíce bude pro všechny důležité.

Do prvního závodu už zbývá méně jak dva týdny, kde si myslíš, že skončíte?

To je těžké říci, když nevíme, kdo při testech jezdil s jakým programem. My jsme se probrali skrz hodně testů a celý tým si myslí, že máme silný základ do začátku sezony, i když jsme to nedokazovali každý den. S autem jsem spokojený a těším se, až v něm budu závodit. Jestli budeme nahoře hned od začátku nevíme, dokud se tam nedostaneme, ale už nemusíme čekat moc dlouho…

Sdílejte na:
Zavřít