Rozhořčený Webber: Vettel ignoroval pokyny, tým jej ale opět bude chránit

Rozhořčený Webber: Vettel ignoroval pokyny, tým jej ale opět bude chránit

Australan Mark Webber si po závodě na okruhu v Sepangu stěžoval na stájového kolegu Sebastiana Vettela, který jej předjel a ujal se vedení v závodě, ačkoli tým dal prý jasné instrukce k tomu, že se mezi oběma jezdci mistrovské stáje již žádný souboj neodehraje.

Vettel předjel stájového kolegu Webbera v druhé polovině závodu, přičemž mezi oběma jezdci došlo několikrát k velmi těsnému souboji kolo na kolo. Ke kontaktu mezi piloty naštěstí pro rakouský tým nedošlo.

Rádiová komunikace mezi Vettelem a boxovou zdí byla následně hodně ostrá. Tým vzkázal německému závodníkovi, že jeho chování bylo hodně hloupé a následně dodal, že bude mít po závodě co vysvětlovat.

Velmi rozhořčený byl po závodě pochopitelně i Mark Webber, nejprve odsekával spolupracovníky z týmu před vstupem na stupně vítězů. Následně při rozhovorech na samotné bedně řekl, že tým dal oběma jezdcům jasné instrukce, že závod bude dojet v pořadí Webber, Vettel. To ale podle Australana úřadující šampión zcela ignoroval.

„Po poslední zastávce u mechaniků mi tým sdělil, že je závod u konce, měl jsem šetřit motor a hlavně dojet bez problémů do cíle,“ řekl Webber chladně na stupních vítězů před několika tisíci fanoušky.

„V samotném závěru to ale Sebastian ignoroval a udělal své vlastní rozhodnutí, tým jej pochopitelně bude jako vždy chránit, jsem opravdu zklamaný vývojem i výsledkem dnešního závodu,“ dodal Australan.

Sdílejte na:
Zavřít