Rozhořčený Verstappen viní soupeře, že nestihl poslední kolo

Rozhořčený Verstappen viní soupeře, že nestihl poslední kolo

Nizozemec si chystal poslední pokus v Q3, když jej navzdory nepsanému pravidlu předjeli Sebastian Vettel a oba jezdci Renaultu.

Max Verstappen zůstal po kvalifikaci na Velkou cenu Číny značně rozhořčený, chování jeho soupeřů totiž podle jeho slov mohlo za to, že nestihl zahájit poslední ostrý pokus v závěrečné části kvalifikace.

Nizozemec byl po prvních jízdách v Q3 na čtvrté pozici, když se mu podařilo zajet rychleji než Charlesi Leclercovi z Ferrari. V závěru se však situace otočila a pilot Red Bullu spadl na páté místo na roštu.

Když se Verstappen chystal ke své jízdě, objel ho ve vlásence na konci zadní rovinky Sebastian Vettel. Nizozemec tak musel zpomalit, aby si nechal dostatek prostoru pro své rychlé kolo. Vzhledem k tomu, že do vypršení časového limitu zbývaly jen sekundy, došla trpělivost také jezdcům Renaultu Danielu Ricciardovi a Niku Hülkenbergovi, kteří Verstappena také předjeli.

Verstappen tak znovu zvolnil, načež se v poslední zatáčce málem srazil s týmovým kolegou Pierrem Gaslym. Ani jeden z jezdců Red Bullu nakonec nestihli do posledního ostrého kola najet.

„Všichni jsme jeli hezky za sebou, ale v určité chvíli mě předjel Vettel a pak i oba renaulty,“ řekl po kvalifikaci Verstappen. „Úplně mi rozes*** celou přípravu, existuje totiž nepsané pravidlo, že se prostě nepředjíždíme.

Ale co už. Odteď jim na to budu v kvalifikacích taky s***.“

Vettel porušení nepsaného pravidla po kvalifikaci obhajoval tím, že závodníci jedoucí před ním nerespektovali ubývající čas. Němec proto upřednostnil svoje rychlé kolo před ostatními a své soupeře předjel.

„Všichni jsme vyjeli ve stejný čas, a když jste na konci vláčku, jako jsem byl já, je to docela těžké,“ řekl Vettel, který se nakonec kvalifikoval na třetí pozici.

„Když mi tým řekl, že nám před cílem bude zbývat rezerva jen 10 sekund, abychom bezpečně stihli najet do ostrého kola, musel jsem něco vymyslet.

Nevím, jestli tohle ostatním řekli také. Kdyby všichni zrychlili tak jako já, pak bychom to všichni stihli, ale já jsem v tu chvíli pochopitelně upřednostnil svoje rychlé kolo.

Připadalo mi, že ostatní o tom neměli ponětí.“

Sdílejte na:
Zavřít