Rozhodne se Red Bull pro Ricciarda?

Rozhodne se Red Bull pro Ricciarda?

Poté, co Mark Webber oznámil konec závodní kariéry, objevila se jedna volná sedačka v nejúspěšnějším týmu posledních let.

Šéf týmu Red Bull Christian Horner uvedl, že se tým rozhoduje pouze mezi třemi piloty. V úvahu podle Hornera připadá pouze Räikkönen, Ricciardo a Vergne.

Kdo nakonec Webbera nahradí je velmi nejisté a ani odborníci se nemohou shodnout na tom, kdo by měl být Webberovým nástupcem. Nikdo ale nedává příliš velké šance francouzskému mladíkovi. 

Pokud si budeme trochu domýšlet, zbývají nám tedy pouze 2 piloti. Jedním z nich je zkušený Kimi Räikkönen a tím druhým je Australan Daniel Ricciardo. Podle mé vlastní úvahy by ale bylo od Red Bullu krátkozraké rozhodnout se pro Räikkönena. Vedení týmu sice dokola opakuje, že chce mít 2 nejlepší piloty současnosti. To by však mohlo celý Red Bull uvést do záhuby. Jako příklad nám postačí angažování Ayrtona Senny vedle Alaina Prosta. Zdálo se, že má McLaren vyhráno, když pro něj závodí dva „nejlepší“ piloti. To mělo však za následek velkou rivalitu mezi Sennou a Prostem, což vyústilo až ve válku mezi oběmi jezdci.

Příklad z nedávné minulosti je také od týmu McLaren. V roce 2009 závodil pro McLaren Lewis Hamilton, jenž byl u svého týmu jednoznačná jednička. McLaren chtěl mít opět 2 „nejlepší“ jezdce, a proto pro sezónu 2010 angažoval vedle Lewise Hamiltona (mist světa 2008) Jensona Buttona (mistr světa 2009). McLaren měl na konec ve svém týmu dvě týmové jedničky a především Hamilton se zdál být ohrožován Buttonem, který často odváděl lepší výsledky. Hamilton byl totiž z minulých let zvyklý pravidelně porážet svého kolegu. Vše vedlo k tomu, že McLaren v roce 2012 promarnil téměř všechny své šance a s vozem, který by bohatě stačil na mistrovský titul, skončil až třetí v poháru konstruktérů. Hamilton se naštval a odešel k Mercedesu.

Nyní jsme se již dostali k pointě: Pokud by Red Bull angažoval Kimiho Räikkönena, Fin by se nechtěl nechat Vettelem zahambit, a proto by odváděl maximum. Vettel, zvyklý na to, že v předchozích letech pravidelně porážel Marka Webbera, by se cítil ohrožený. Vše by mohlo vyvrcholit v obrovskou rivalitu mezi dvěma přáteli, která by jednoznačně poznamenala výsledky Red Bullu. Vettel by poté zamířil k Ferrari a Red Bull by měl to nejlepší patrně za sebou, neboť i lidé, jako Adrian Newey, by s klesajícím úspěchem týmu odešli ke konkurenci. Celý Red Bull by se tedy otřásl v základech a zhroutil.

Proto se tedy podle mě Red Bull rozhodne pro Ricciarda, který předvádí skvělé kvalifikační výkony, jeho výsledky jsou konzistentní a jeho jezdecký styl je spíše technický a defenzivní, jako v případě Marka Webbera.

Sdílejte na:
Zavřít