Rosberg: Schumacher bude lepší!

Rosberg: Schumacher bude lepší!

Německý závodník ve službách úřadujícího mistra světa Mercedesu řekl televizní stanici BBC, že očekává nárůst formy jeho stájového kolegy, sedminásobného šampióna Michaela Schumachera.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Před letošní sezónou veřejnost očekávala, v jaké formě se německá legenda v nové stáji vrátí. Michael Schumacher nenastoupil ve stylu, na jaký jsme byli zvyklí před třemi lety, kdy Schumi z Formule 1 odcházel, ale i tak ukázal, že i ve svém věku může bez problémů závodit na té nejvyšší úrovni. Schumacher v prvních čtyřech závodech letošní sezóny získal „jen“ deset bodů, zatímco jeho stájový kolega Rosberg již 50, díky čemuž je aktuálně druhým mužem v Poháru jezdců.

Mchael Schumacher ale ztrácí na svého stájového kolegu i v kvalifikačních a tréninkových jízdách, ovšem bývalý pilot Williamsu si myslí, že u německé legendy v nejbližších týdnech zaznamenáme nárůst formy a Schumacher se tedy podle něj opět stane velkou konkurencí pro samotnou špičku startovní listiny Formule 1.

 „Velmi mě těší, že jsem aktuálně před Michaelem, ovšem nikdo si nemůže troufnout odhadnout, na jak dlouho to ještě bude,“ přiznal Nico Rosberg. Chtěl bych si ale svou aktuální výkonnost udržet v průběhu celé sezóny, takže se dá očekávat, že spolu budeme svádět opravdu vyrovnané souboje.“

Němec se startovním číslem 4 dále přiznal, že spolupráce se závodníkem takového formátu jako je Schumacher ho velmi naplňuje a dodává mu tolik potřebné zkušenosti.Myslel jsem si, že pokud budu mít Michaela za stájového kolegu, bude to velmi náročné, ale popravdě jsem zažil pravý opak,“ dodal Rosberg.

Sdílejte na:
Zavřít