Rosberg překvapen nedostatkem technických náborů Mercedesu

Rosberg překvapen nedostatkem technických náborů Mercedesu

Nico Rosberg, mistr světa formule 1 z roku 2016, přiznává, že je překvapen z toho, že Mercedes nedokázal uzavřít smlouvy s technickým personálem konkurenčních týmů F1.

Z týmu Red Bull nedávno odešli klíčoví zaměstnanci. V loňském roce do týmu Aston Martin přešel technický ředitel Dan Fallows a minulý měsíc McLaren oznámil, že na sezónu 2024 podepsal smlouvu s Robem Marshallem, který v Red Bullu působil jako hlavní inženýr.

„Slyšel jsem také, že plat Dana Fallowse se čtyřnásobně zvýšil a také má akciový podíl v týmu. Týmy se snaží získat talent z Red Bullu, což je v F1 běžný způsob. To se stává vždycky,“ řekl Rosberg pro Sky F1.

Mercedes se veřejně nesnažil přilákat zaměstnance Red Bullu, což Nica Rosberga, který byl pilotem Stříbrných šípů v letech 2010 až 2016, překvapuje.

„Mercedes – zvláštní, že v přetahování nebyli trochu aktivnější. Znalosti, které dostanete, když podepíšete s někým z nejlepších týmů, jsou prostě cenné. Možná je to trochu překvapující.“

Mercedes nezačal sezónu 2023 nejlépe, ale v minulém závodě v Barceloně předvedl silný výkon a získal první letošní dvojité pódium. Zatímco Nico Rosberg říká, že se zarazil nad náborovou taktikou Mercedesu, ocenil talent, který je již v organizaci vytvořen.

„Na druhou stranu v Mercedesu mají neuvěřitelný talent a díky nehodě Sergia (Péreze – pozn. red.) v Monaku, fotky Red Bullu hodně pomáhají. Existují krásné fotky podvozku vozu a nyní z nich mohou vytvořit celý CAD model a v počítači mohou udělat přesný návrh toho, co ten vůz vlastně dělá. Díky tomu je velmi snadné začít skutečně chápat vůz Red Bullu a učit se o něm.“

Sdílejte na:
Zavřít