Rosberg: Mercedes už ztratil nálepku smolaře

Rosberg: Mercedes už ztratil nálepku smolaře

Nico Rosberg je přesvědčený, že Mercedes se konečně zbavil nálepky smolaře, Lewis Hamilton ale varuje, že Red Bull je stále tím týmem, který chtějí porážet.

Současný Mercedes vznikl již v roce 2010, ale až v roce letošním začíná stáj z Brackely pravidelně bojovat o vítězství v jednotlivých závodech.

Nico Rosberg a jeho týmový kolega Lewis Hamilton zaznamenali v letošní sezóně zisk již pěti pole positions, prvně zmíněný pak při poslední Velké ceně Velké Británie získal své druhé letošní vítězství.

Není tedy divu, že Rosberg je nadšený z budoucnosti, která Mercedes čeká. „Pomalu, ale jistě se stáváme horkými kandidáty v bojích o jednotlivá vítězství, což je fantastické,“ raduje se Němec. „Máme za sebou tři hodně náročné roky, během kterých jsme se toho velmi naučili. Důležité je, že jsme se konečně zbavili nálepky smolařského týmu.“

„Podařilo se nám ale vybudovat tým plný skvělých lidí, kteří odvádí stoprocentní práci, což je samozřejmě znát i na výsledcích. Připojilo se k nám velké množství zvučných a kvalitních jmen, které doplňují naše řady již tak skvělých zaměstnanců, v průběhu zimy jsme postavili skvělý vůz, který se nám hlavně daří vyvíjet i v průběhu sezóny, což pro nás byla v roce loňském velká slabina,“ má radost z pokroků bývalý pilot Williamsu.

„Jsme v současné chvíli v opravdu skvělém rozpoložení a je skvělé být součástí toho všeho,“ dodal.

Hamilton však jeho nadšení tlumí a varuje, že Red Bull je stále největším favoritem v šampionátu. „Nemyslím si, že jsme hlavními favority, tím hlavním je stále Red Bull, který vede šampionát. Chceme se ale co nejdříve dostat blíž úřadujícím šampiónům a samozřejmě je chceme začít porážet,“ řekl britský pilot, mistr světa z roku 2008.

Sdílejte na:
Zavřít