Rosberg chce vítězný vůz, jinak odejde

Rosberg chce vítězný vůz, jinak odejde

Německý pilot působící v týmu Mercedes prozradil médiím, že s prací a výkonností svého týmu je spokojený, ale pokud mu stáj neposkytne vítězný monopost, bude zvažovat přestup.

Šéf týmu Ross Brawn před časem uvedl, že od Nica Rosberga očekává trpělivost, která by měla přinést své ovoce. Stáj Mercedes totiž závodníkovi nabídla, že pokud bude v týmu působit i v dalších letech, bude mu postaven monopost přesně podle jeho představ. Jenže Rosberg pomalu ale jistě zvažuje i možnost přestupu do týmu, který mu bude schopen nabídnout vítězný monopost, se kterým by mladičký Němec mohl bojovat o mistrovský titul.

„Jsem součástí procesu, kterým teď Mercedes prochází. Snažme se vybudovat konkurenceschopný tým, který může v příští sezóně bojovat o mistrovské tituly,“ řekl Rosberg britskému Autosportu. „Mám před sebou velkou výzvu, stojíme na začátku možná velmi dlouhého partnerství.“

„Náš tým má jeden z největších potenciálů na startovním roštu, jsme jako jedna velká rodina a jsme odhodlání jít za novými úspěchy. Ale je tu i druhá strana věci, což je případný přestup do jiného týmu. Věřím, že Mercedes bude schopen v příštích měsících postavit vítězný monopost. Přeci jen ve Formuli 1 působím již 6 let a stále jsem nezaznamenal své první vítězství. Nikdy jsem do rukou nedostal vítězný monopost, ovšem pokud se to nestane ani v Mercedesu, nepopírám, že budu zvažovat variantu odchodu,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít