Rok 2013 by mohl patřit Alonsovi, tvrdí Villeneuve

Rok 2013 by mohl patřit Alonsovi, tvrdí Villeneuve

Podle kanadského závodníka Jacqua Villeneuvea by letošní ročník Formule 1 mohl patřit Fernandu Alonsovi s Ferrari. Hodně by mu prý mohl pomoci také stájový kolega Felipe Massa.

Mistr světa z roku 1997 je přesvědčený, že Fernando Alonso již musí být „unavený“ z dlouhého období u Ferrari bez většího úspěchu, zároveň se ale domnívá, že právě letos by se mohlo španělskému jezdci u týmu z Maranella dařit.

„Letošní ročník by mohl patřit Ferrari,“ domnívá se Kanaďan, který se šampionátu Formule 1 zúčastnil naposledy v roce 2006, kdy byl v průběhu sezóny nahrazen Robertem Kubicou.

„Auto se zdá být velmi rychlé, možná je potřeba vyladit ještě nějaké detaily a naplno využít jeho potenciál. Dost možná by Fernandovi letos mohl mnohem více pomoci Felipe Massa,“ myslí si Villeneuve.

Již z prvních dvou závodů letošní sezóny je jasné, že Ferrari letos pro své jezdce připravilo velmi rychlý vůz. Kvůli problémům Alonsa v úvodu závodu v Malajsii je ale nyní v šampionátu jezdců až na šestém místě, čtyři body za stájovým kolegou Massou.

Na otázku, co si myslí o ponechání Fernanda Alonsa na trati v průběhu Velké ceny Malajsie i s poškozeným nosem, Villeneuve reagoval: „Ferrari je profesionální tým a vždy udělají maximálně jednu chybu za celý rok, nyní tedy již mají vybráno.“

Sdílejte na:
Zavřít