Ricciardo: Top 5 není daleko

Ricciardo: Top 5 není daleko

Po oznámení nového kontraktu s mistrovskou stájí Red Bull Racing má nyní Daniel Ricciardo další důvody k úsměvu na tváři, ve Velké ceně Itálie si počínal nadmíru konkurenceschopně a obsadil páté místo.

Australský závodník již není pod takovým tlakem a i to mu nejspíše pomohlo ke konkurenceschopným výkonům při Velké ceně Itálie, Ricciardo dojel na sedmé příčce a zaznamenal zisk šesti mistrovských bodů.

Kromě toho se také Daniel Ricciardo posunul v šampionátu jezdců před svého stájového kolegu Jeana-Érica Vergne. Jen pro zajímavost: Australan má nyní stejné množství bodů jako Sergio Pérez, závodník McLarenu.

„Jsem s výsledkem opravdu spokojen,“ řekl pilot stáje Toro Rosso. „Po povedené sobotní kvalifikaci bylo skvělé bojovat s těmi nejlepšími i v závodě a zaznamenat tak dobrý bodový zisk.“

„V poslední závodech, kdy se nám podařilo kvalifikovat se v nejlepší desítce, jsme neměli takové tempo v závodě a hodně jsme ztráceli, nyní se nám to ale podařilo,“ rekapituloval první polovinu sezóny Ricciardo.

„Podařilo se nám z vozu vyždímat úplné maximum a vysokorychlostní trať s nízkým přítlakem nám k úspěchu také hodně pomohla. Chceme na voze pracovat i nadále, protože umístění v první pětce rozhodně není daleko,“ dodal.

Stáj Toro Rosso získala v letošním ročníku 31 mistrovských bodů a nyní se nachází na sedmém místě v Poháru konstruktérů. Pokud si podobnou formu udrží italský tým i ve zbytku letošní sezóny, mohl by ohrozit i šestou Force Indii, ta má sice nyní na svém kontě 61 bodů, ale již oficiálně oznámila, že končí s vývojem letošního vozu.

Sdílejte na:
Zavřít