Fan-store.cz

Ricciardo během filmovacího dne naboural novou RB14

Ricciardo během filmovacího dne naboural novou RB14

Red Bull včera představil svůj letošní monopost s názvem RB14 a ihned s ním vyjel na trať v Silverstonu. Filmovací den ovšem skončil předčasně, Ricciardo totiž naboural.

Filmovací dny jsou dnes jednou z mála možností vyjet s vozem současné specifikace na závodní trať mimo závodní víkend. Mnoho týmů je využívá před prvními předsezónními testy, aby vyzkoušely svá auta dříve než během oficiálních testů.

Během filmovacího týdne může tým odjet vzdálenost 100 km. Dle serveru Motorsport.com a také dle Auto Motor und Sport však nebylo hranice 100 km dosaženo. Důvodem byl Ricciardův kontakt s bariérou.

Ricciardo údajně nezvládl řízení na mokré trati, ztratil kontrolu nad vozem a naboural do bariéry. Poškozená byla zejména přední část vozu – přední křídlo, nos, deflektory a část podlahy.

Normálně by se nejednalo o problém a poškozené části by byly nahrazeny, ale v toto předsezónní období se může stát, že náhradní díly nebudou vyrobeny v čas a nestihnou se přepravit do Barcelony.

Red Bull ovšem oznámil, že by se nemělo jednat o problém a vše by mělo být v čas napraveno.

I přesto, že neměl Red Bull ideální první den, naplnil většinu bodů ve svém programu, včetně zkušebních pit stopů. Daniel Ricciardo je po prvních kilometrech v nové RB14 celkem optimistický.

„Je těžké vyvádět nějaké závěry po pár odjetých kolech, ale počáteční pocity z jízdy jsou dobré. Zdá se, že zadní část vozu funguje tak jak má, dokonce i v těchto špatných podmínkách. To jsou povzbudivé zprávy,“ řekl Ricciardo.

Australan také tvrdí, že nebyly žádné problémy způsobené přítomností ochranného systému Halo.

„S viditelností není žádný problém,“ dodal. „Zatím jsem s tím odjel pouze pár instalačních kol, takže je to pro nás pořád nová záležitost, ale během jízdy jsem pomalu ani nezareagoval, že by tam Halo bylo, což je dobré.“

„Byl to dlouhý den. Snažili jsme se všechno připravit, vyzkoušet a také dokončit natáčení – ale je lepší zajistit to všechno zde než během testů v Barceloně.“

Sdílejte na: