René Arnoux: Sergio Pérez se často ztrácí

René Arnoux: Sergio Pérez se často ztrácí

Bývalý pilot Ferrari René Arnoux ostře zhodnotil Sergia Péreze a jeho umísťování v závodech. Prohlásil, že Red Bull má vpředu častěji jen jeden monopost a tým může prohrát boj o titul v Poháru konstruktérů.

Sergio Pérez ve Velké ceně Austrálie skončil pátý, zatímco jeho kolega Max Verstappen odstoupil v úvodu závodu. Red Bull uvedl, že mexický pilot zaznamenal ztrátu přítlaku kvůli problému s podlahou, který vznikl při předjíždění Fernanda Alonsa v průběhu závodu.

Sedminásobný vítěz velkých cen René Arnoux v kritickém komentáři Sergia Péreze řekl, že pilot se často ztrácí, zatímco Max Verstappen vede.

“Ferrari mělo skvělý závod. Sainz byl opravdu perfektní v tom, jak byl rozhodný. A vůz byl obecně konkurenceschopný jak v kvalifikaci, tak v závodě. Samozřejmě nám chyběl Verstappen kvůli technickým problémům, ale Ferrari využilo víkend naplno.“

“Koneckonců už od první velké ceny jsme věděli, že ten vůz je mnohem lepší než ten z roku 2023. Je mnohem blíž Red Bullu, to se nám v Austrálii plně potvrdilo. Ještě ne úplně na úrovni Red Bullu, ale skoro. Ale pak je také pravda, že Red Bull má vpředu jen jeden vůz. Protože Pérez je dvojka, někdy trojka. Často se ztrácí.“

Na otázku ohledně cílů Ferrari pro letošní sezónu Arnoux odpověděl, že doufá, že se kontroverze mimo trať v Red Bullu stanou druhořadými pro dění na trati. Také vysvětlil, že Ferrari může bojovat o titul v Poháru konstruktérů, pokud mexický pilot italské stáji nezpůsobí problémy.

„Jsem s Ferrari, ale především doufám, že tento příběh a intrik v Red Bullu skončil. Chci vidět skutečný souboj, nemám zájem, aby Ferrari vyhrálo kvůli něčemu takovému. Naopak se mi velmi líbí, že se mu už nějakou dobu při každém závodě téměř vždy daří ubírat několik desetin z tempa.”

“Doufám, že může bojovat o titul v Poháru konstruktérů, to je jisté, také proto, že Sergio Pérez není zrovna na vysoké úrovni. Vlastně bych řekl, že pokud nezpůsobí nějaké větší problémy, má Ferrari skoro větší šanci než Red Bull.“

Sdílejte na:
Zavřít