Renault změny ve složení nepřipouští

Renault změny ve složení nepřipouští

Vedení stáje Renault nepřipouští, že by ve zbytku letošního ročníku ještě mělo něco měnit na složení své jezdecké dvojice. Potvrdil to sám šéf týmu Eric Boullier.

Stáj Renault byla v titulcích článků skloňována v nejrůznějších médiích v posledních dnech opravdu velmi často. Zkušeného Nicka Heidfelda totiž nahradil mladičký Brazilec Bruno Senna, jenž se nejprve předvedl sedmým místem v kvalifikaci, vzápětí ale hned v první zatáčce prvního kola zcela zbytečně havaroval a závod zkazil i několika dalším soupeřům. Tento incident má ale synovec Ayrtona Senny již za sebou a plně se soustředí na další závodní víkend v Itálii, vedení týmu navíc odmítá, že by se měl Heidfeld do kokpitu vrátit.

„Bylo krásně vidět, jak celá garáž tleská po druhé a třetí části kvalifikačních jízd našim závodníkům, stalo se tak poprvé od Velké ceny Malajsie,“ upozornil na skvělou náladu v týmu šéf stáje Eric Boullier. „Rozhodně nelituji toho, že jsme se rozhodli obměnit jezdecké složení, bude to pro nás příslibem.“

„Bruno potřebuje více času na seznámení s vozem, od ledna seděl v monopostu Formule 1 vůbec poprvé, po pátečních trénincích byl hodně kritizován, jeho výkon v kvalifikaci ale všem vyrazil dech, rozhodně bude v tomto trendu pokračovat a stane se z něj ještě o něco lepší pilot,“ věří šéf týmu. „Závod na Monze bude jistě těžkou zkouškou, ale i s takovými výzvami se musí závodníci vypořádat, rozhodně se ale do italské metropole již těšíme,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít