Renault věří v další pódium

Renault věří v další pódium

Po úspěších v prvním závodě nového ročníku v australském Melbourne, kdy si Vitaly Petrov dojel pro stupně vítězů, věří britský tým i v další podobné výsledky a umístění.

Po velmi těžké zimní pauze, kdy si zranil Robert Kubica a tým musel hledat náhradu, to vypadalo, že letošní sezóna bude pro tuto stáj prokletá. Naštěstí hned v prvním závodě velmi překvapil Vitaly Petrov a vyjel si třetí příčku a tedy umístění na stupních vítězů. „Věřím, že i v Malajsii můžeme být velmi konkurenceschopní, neboť naše auto dozná některých úprav,“ řekl Eric Boullier, šéf týmu. „Myslím si, že nejsme daleko od podobných výsledků. S největší pravděpodobností nebudeme vyhrávat, ale opět můžeme zaznamenat nějaké umístění na stupních vítězů,“ řekl dále.

„V závodě se nám dařilo, Vitaly byl šetrný k pneumatikám a dokázal naplno využít potenciál našeho vozu,“ dodal Eric Boullier, kterého nezklamal ani výkon Nicka Heidfelda.

„Nickovi se bohužel nedařilo v kvalifikaci, čtrnácté místo může být zklamáním, ale Nick i přes špatný výsledek v sobotní kvalifikaci dokázal bojovat s konkurencí a nevedl si špatně. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby oba naše vozy dojížděli v příštích závodech na pozicích zajišťující mistrovské body, ovšem čeká nás ještě velká spousta tvrdé práce,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít