Renault se vrátí do Formule 1

Renault se vrátí do Formule 1

Renault se podle neoficiálních informací dohodl na koupi týmu Lotus. Na startovním roštu jej uvidíme od roku 2017.

Jméno Renault jsme mohli od sezony 2012 vidět na startovním roštu již pouze mezi dodavateli motorů. Stejnojmenný tým totiž začal od roku 2012 závodit pod názvem Lotus, coby součást skupiny GENII Capital. Již v roce 2011 ale Renault závodil pod oficiálním jménem Lotus – Renault GP. Nyní se podle dostupných informací zdá, že bude tým Lotus se sídlem v britském Enstone odprodán zpět automobilce Renault a stane se jejím oficiálním továrním týmem.

Převzetí krachujícího týmu Lotus Renaultem by mělo být definitivně potvrzeno již příští týden, přičemž 10% týmu získá bývalý mistr světa F1 Alain Prost, Renault koupí 65% akcií a zbývajících 25% zůstane ve vlastnictví lucemburské investiční skupiny GENII Capital. 

Jelikož je již tým do příštího ročníku registrován jako Lotus, pod názvem Renault bude závodit až od roku 2017. Ve vedení by měl zůstat Gerard López, kterého doplní Alain Prost coby konzultant. Podle dosud dostupných informací by měl v týmu na pozici závodního jezdce i nadále přetrvat Romain Grosjean. Pastor Maldonado si bude muset najít jiné působiště, neboť je sponzorován venezuelskou ropnou společností PDVSA, která je přímým konkurentem firmy TOTAL, jenž se stane výhradním dodavatelem maziv Renaultu.

Sdílejte na:
Zavřít