Renault představí v Barceloně technická vylepšení

Renault představí v Barceloně technická vylepšení

Vedení stáje Renault plánuje na okruhu ve španělské Barceloně vyzkoušet na novém monopostu několik technických novinek.

Polský závodník Renaultu, Robert Kubica věří, že právě několik plánovaných vylepšení vozu pomůže obou pilotům více si zvyknout na nový monopost. Do Barcelony plánujeme několik technických vylepšení,“ prozradil Robert Kubica již po testech v Jerezu, kde obsadil celkově druhé místo.

Zatím nevíme, jak moc budou změny na voze velké, ovšem budou natolik patrné, abychom se mohli přiblížit těm nejlepším týmům,“ řekl dále polský jezdec. Během celého testovacího programu ve Španělsku se pro vývoj nového vozu snažíme dělat maximum. Zda-li se to podaří nebo ne se uvidí až v průběhu závodního víkendu v Bahrajnu.“

Právě testovací jízdy sehrají hlavní roli v průběhu celé nadcházející sezóny, zejména na jejím začátku. Týmy, které se testovacího období nezúčastní se dostávají do velké nevýhody,“ myslí si Kubica.

Polák, jež do Renaultu přišel po tříletém angažmá ve stájí BMW Sauber, dále přiznal, že je velmi nadšený z pokroku, kterého francouzská stáj během posledních týdnů dosáhla. Rozhodně to ještě není stoprocentní přesvědčení o tom, že se již nedá nic zlepšit. Stále jsou tu drobné detaily, na kterých intenzivně pracujeme. Snad se nám všechny malé problémy podaří vyřešit již před první Velkou cenou,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít