Renault plánuje dvě velké show

Renault plánuje dvě velké show

Již příští týden ukáže francouzská automobilka nové černozlaté zbarvení, ovšem na monopostu z loňské sezóny, stejně jako učinil před minulým ročníkem tým Mercedes.

První testovací jízdy proběhnout již 1. února roku 2011, většina týmů z druhé poloviny startovního roštu se rozhodla, že své nové monoposty představí právě v tento den, jen několik minut před prvními jízdami, nejinak tomu bylo i v letech minulých. Některý z týmů však zvolí jinou variantu, například Ferrari, jež svůj nový monopost představí poslední týden v lednu.

I Renault se rozhodl pro netradiční představení nového monopostu. 13. ledna v anglickém Birminghamu ukáže francouzská automobilka světu nové zlatočerné zbarvení, které bude tým v nadcházející sezóně reprezentovat, nicméně barvy představí na monopostu R30, tedy tom loňském.

Představení čistokrevně nového monopostu proběhne v poslední lednový den ve španělské Valencii, tedy v dějišti prvních předsezónních testovacích jízd. Není žádným tajemstvím, že v příští sezóně bude pro francouzský Renault závodit Polák Robert Kubica a ruský pilot Vitaly Petrov.

Sdílejte na:
Zavřít