Renault mluví o Räikkönenovi

Renault mluví o Räikkönenovi

Předseda francouzské stáje Renault oficiálně oznámil, že finský pilot Kimi Räikkönen má zájem spolupracovat s týmem a v nadcházejících týdnech se bude jednat o partnerství.

Gerard Lopez totiž potvrdil, že finský závodních chce jednat se stájí Renault, sám předseda ale také dodal, že potencionální příchod finského pilota do týmu bude mít finanční založení. U francouzské stáje má totiž Räikkönen velkého konkurenta, Vitaly Petrova. Závodník sice v letošním ročníku asi nepředvádí zrovna nejlepší výkony, komerčně je ale pro tým dostatečně zajímavý a navíc je z velmi netradiční krajiny, takže se ho tým rozhodně nebude chtít zbavit. I Kubica má ale své místo téměř jisté, letos zajíždí v průměrném Renaultu skvělé výsledky. Sám finský závodník se oficiálně k celé situaci zatím nevyjádřil.

Mít v týmu mistra světa by bylo opravdu něco skvělého, pro nadcházející ročník by to byl i určitý impuls a kdo ví, zda-li bychom s ním nebojovali i vítězství v obou pohárech,“ prozradil Lopez v oficiálním prohlášení. Veřejnost si sice myslí, že vše jde podle plánu a my jen zaměníme piloty našeho týmu, ale okolo toho všeho je ještě spousta dalších věcích, o kterých už toho veřejnost ví podstatně méně,“ dodal.

Je to nesmírně důležité,“ odpověděl na otázku, zda-li v tomto přestupu hraje svou roli i finanční stránka.My chceme s naším týmem uspět a být na špici startovního roštu, to vše je otázka image, stále ale musíme myslet na to, že s oběma závodníky máme podepsanou smlouvu, zkrátka nic není tak jednoduché, jak se může zdát,“ dodal předseda týmu.

Sdílejte na:
Zavřít