Renault: Kubica je klíčem k úspěchu

Renault: Kubica je klíčem k úspěchu

Vedení francouzské stáje v čele s Ericem Boullierem dnes potvrdilo, že právě polský závodník Robert Kubica je hlavním důvodem skvělého vstupu Renaultu do letošní sezóny F1.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Francouzská automobilka v Austrálii díky Robertu Kubicovi dosáhla na stupně vítězů a je tak největším konkurentem prvního čtyřlístku ve složení Ferrari, Mercedes, McLaren a Red Bull. Ani v Malajsii si polský závodník příliš nepohoršil, Velkou cenu dokončil na čtvrtém místě a za lídrem šampionátu Felipem Massou je se ztrátou pouhých devíti bodů.

Boullier je přesvědčen, že právě tento závodník je klíčovým faktorem skvělých výsledků francouzské stáje v letošní sezóně a věří, že jeho výkony budou pokračovat i v nadcházejících závodech. Robert Kubica již po třech odjetých závodech ukázal, že je pro tým v současné době opravdu velmi důležitou postavou,“ řekl pro britský Autosport nový šéf Renaultu.

Co jsem viděl již od prvního dne testování až po dnešek, je tento závodník opravdu velmi zavázaný našemu týmu, což je pro nás opravdu velmi důležité a samozřejmě si toho také velmi vážíme,“ řekl dále Boullier, který na místě šéfa stáje vystřídal již loni Flavia Briatoreho.

Již v prvních závodech letošní sezóny tým dokázal, jak moc konkurenceschopný může v nadcházející sezóně být a právě díky Robertovi můžeme na těchto úspěšných závodech nejen stavět, ale dokonce v nich i pokračovat, takže se dá prakticky říci, že lepší vstup do letošní sezóny jsme si nemohli přát,“ zakončil Bollier.

Sdílejte na:
Zavřít