Renault chce před Mercedes

Renault chce před Mercedes

Technický ředitel stáje Renault, James Alisson věří, že francouzský tým v nadcházejících závodech má na to, aby v šampionátu konstruktérů předskočil německý Mercedes.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Myslím si, že v nadcházejících závodech se můžeme Mercedesu vyrovnat. V závodech na ně příliš mnoho neztrácíme, horší je to ale v kvalifikačních jízdách,“ prozradil James Alisson. Do Číny ovšem přivezeme několik nových prvků vozu a doufejme, že nám pomohou v honbě za čtvrtou příčkou v Poháru konstruktérů.“

Renault nyní ztrácí na Mercedes 14 bodů, což chce francouzská stáj změnit již během nadcházející Velké ceny v Číně. Do Sanghaje si přivezeme nový podvozek vozu a také upravené přední přítlačné křídlo. Těžko říci, zda-li to bude k předskočení Mercedesu stačit, ovšem můžeme ho alespoň dotáhnout,“ řekl dále technický ředitel Renaultu.

Největší úspěchy zaznamenal v letošní sezóně Polák Robert Kubica, který obsadil druhé místo v Austrálii a čtvrté v posledním závodě v malajském Sepangu.Začátek sezóny se nám opravdu velmi vydařil, ovšem nesmíme usnout na vavřínech a i nadále na našem voze pracovat. Jen tak můžeme docílit toho, že se v konečném součtu bodů před Mercedes dostaneme,“ dodal.  

Sdílejte na:
Zavřít