Renault by mohl odejít z Formule 1

Renault by mohl odejít z Formule 1

Zástupci výrobce motorů Renault přiznali, že „zkoumají své možnosti, včetně opuštění Formule 1.“

Francouzský dodavatel motorů v současné době dodává motory pro Red Bull a Toro Rosso, ale už od zavedení nových motorů V6 s turbem v roce 2014 se trápí a začátek letošní sezony není o moc lepší.

Doufali, že letos budou blíže k Mercedesu, ale v úvodní Velké ceně Austrálie významně zaostávali a ještě k tomu Danielu Ricciardovi selhal motor a musel tak nasadit už druhý, což vedlo ke slovním přestřelkám s Red Bullem.

Poté, co technický guru Red Bullu Adrian Newey zkritizoval Renault s tím, že jejich motor se od minulého roku vůbec nezlepšil a tým kvůli němu ztrácí, ředitel společnosti Cyril Abiteboul udeřil zpět s tím, že lže.

Se stoupajícím tlakem Abiteboul během páteční tiskové konference v Malajsii přiznal, že Renault zvažuje své možnosti.

„Mohu potvrdit, že zkoumáme mnoho možností, včetně odchodu z Formule 1,“ řekl Abiteboul. „Upřímně, pokud Formule 1 Renaultu přináší pouze špatnou reputací, pokud budeme dále strádat se současnou specifikací motorů, pokud Formule 1 nepřináší Renaultu hodnotu…“

„Takže na to se nyní díváme a očividně si myslíme, že jsme konkurenceschopný hráč ve sportu, ale pokud chceme soupeřit s nejlepšími značkami a Formule 1 je pro nás dobrá, tak musíme zapřemýšlet nad tím, co můžeme udělat. Navíc máme kapacitu na diskusi s mnoha stranami.“

Sdílejte na:
Zavřít