Red Bull využije F-kanálový systém

Red Bull využije F-kanálový systém

Rakouská stáj Red Bull Racing využije F-šachtový systém během celého závodního víkendu v tureckém Istanbulu. Stáj se tak rozhodla po velmi slibném debutu tohoto prvku během pátečních tréninků.

I když byl aktuální lídr poháru konstruktérů favoritem na zisk vítězství v turecké metropoli i před začátkem tohoto závodního víkendu, vedení stáje se rozhodlo po několika konzultacích zavést během tohoto víkendu také nový prvek – F-kanálový systém, jež je aktuálně velmi probíranou novinkou jednotlivých týmů.

Po nadějných výsledcích z pátečních tréninků budou inženýři během páteční noci analyzovat získaná data, již teď je ale jasné, že se F-šachtový systém využije i během zbytku aktuálního závodního víkendu. Stáji Red Bull by měl právě tento systém pomoci při cestě před v Istanbulu rychlejší vozy McLaren.

Naší prioritou je udržení rychlosti s týmy McLaren a Mercedes, protože právě tyto stáje budou v Turecku naší největší konkurencí,“ přiznal Christian Horner, šéf rakouského týmu. Pokud jde o samotný F-šachtový systém, zatím se zdá, že vše funguje zcela podle plánu a budeme jej moci využít i během nadcházejících fází závodního víkendu.“

Až posléze se budeme zabývat otázkou, zda-li systém využijeme i v nadcházejících závodech, nebo od něj ustoupíme. Pravdou je, že se jedná o velmi nevyzrálý prvek, který ještě není stoprocentně ozkoušený, nicméně technici již nasbírali velké množství dat, se kterými můžeme během pátečního večera a také části soboty intenzivně pracovat,“ dodal Horner.  

Sdílejte na:
Zavřít