Red Bull v Malajsii předvedl rekordní pit stop

Red Bull v Malajsii předvedl rekordní pit stop

Zatímco všichni sledují situaci mezi Webberem a Vettelem, rekordní zastávka týmu zůstala nepovšimnuta.

Red Bull potvrdil, že v Malajsii několikrát překonal rekord pit stopu. Ten doteď držel trošku překvapivě McLaren, který však při pit stopech často ztrácí. Jeho hodnota byla 2.31 sekundy a byla stanovena při Velké Ceně Německa. Parta rakouského týmu ho však hravě překonala, a to poměrně o dost.

„Prohlíželi jsme data z Velké Ceny Malajsie a zjistili jsme, že jsme během závodu rekord McLarenu překonali při pěti pit stopech,“ oznámil Red Bull na svých webových stránkách. „První zastávku měl Sebastian a trvala 2.13 sekundy. O dvě kola později přijel do boxů Mark a měl stejný čas. Při další Markovo zastávce jsme pak předvedli zatím nejlepší pit stop vůbec – 2.05 sekundy. Během dalších dvou Markovo zastávkách jsme ještě zaznamenali časy 2.21 sekundy a 2.26 sekundy.“

Všechny tyto časy jsou převzaty z dat ze senzorů na autě. Časy, které můžeme vidět na obrazovce, nemusí být vždy shodné s časy z dat, protože televize využívá vlastní měření, které se často liší. Oficiální časy se však berou z dat z vozu.

Přehled rekordních zastávek Red Bullu v Malajsii:

Pilot Čas Kolo Zastávka
Sebastian Vettel 2.13s 5. 1.
Mark Webber 2.13s 7. 1.
Mark Webber 2.05s 19. 2.
Mark Webber 2.21s 31. 3.
Mark Webber 2.26s 43. 4.
Sdílejte na:
Zavřít