Red Bull uspíšil výměnu Verstappenova motoru

Red Bull uspíšil výměnu Verstappenova motoru

Tým se chystal motor vyměnit po druhém tréninku, únik oleje však Red Bull donutil přejít na novější specifikaci o něco dříve.

Max Verstappen dostal před odpoledním volným tréninkem na Velkou cenu Španělska nový  motor. Red Bull v jeho případě musel uspíšit výměnu, kterou plánovat až na konci pátečních jízd.

Nizozemec zahájil úvodní den na Katalánském okruhu s motorem specifikace 1, se kterou odjel první tři velké ceny letošní sezóny. V Baku startoval se specifikací 2, než se pro pátek ve Španělsku vrátil k prvnímu agregátu, se kterým ještě bylo možné odjet řadu kilometrů.

Red Bull plánoval, že jak Verstappenovi, tak Pierru Gaslymu vymění motory po pátečních jízdách. V případě Nizozemcovy jednotky však došlo k úniku oleje, tým tak nasadil motor druhé specifikace o trénink dříve.

Potenciálním problémem je skutečnost, že únik oleje může signalizovat vážnější potíže s první pohonnou jednotkou, kterou už tak nemusí být možné použít v dalších velkých cenách.

Pokud by k odstavení prvního spalovacího motoru došlo už po pátém víkendu sezóny, dostal by se Verstappen blíže hrozbě nasazení čtvrtého motoru v pozdějším průběhu, a tedy případné penalizace.

Sdílejte na:
Zavřít