Red Bull se obával Vettelova odstoupení

Red Bull se obával Vettelova odstoupení

Vedení rakouské stáje se po úvodním kole Velké ceny Brazílie obávalo, že Sebastian Vettel bude muset kvůli poškození svého vozu ze závodu odstoupit. Naštěstí pro něj se tak nestalo.

Ve čtvrté zatáčce prvního kola se Sebastian Vettel dostal do křížku s Brunem Sennou a jeho Red Bull se dostal do hodin a schytal několik ošklivých ran, nejprve to vypadalo, že německý závodník nebude moci pokračovat, schylovalo se k zastávce v boxech, která však byla rázem odvolána.

Když se britský Autosport zeptal Christiana Hornera, zda-li měl po nehodě obavy, že Sebastian nebude moci s poškozeným vozem pokračovat, řekl: „Rozhodně, vůz měl velmi poškozený výfuk a je zázrak, že s ním Sebastian mohl dále pokračovat.“

Technické ředitel stáje a konstruktér onoho monopostu Adrian Newey řekl, že poškození vozu bylo podle něj již na hraně toho, co auto mohlo vydržet. „Vůz byl neuvěřitelně pomlácený, došlo k velkému poškození zadní části, bylo to opravdu na hraně, je ohromné štěstí, že s ním Sebastian mohl jet a ještě se umístit tak dobře.“

Adrian Newey také přiznal, že tým musel pracovat s vozem v průběhu celého závodu, aby se kvůli poškození rychlost Sebastiana rapidně nesnížila. „V průběhu první zastávky jsme lehce upravili nastavení předního přítlačného křídla, poškození výfuku se ale v průběhu závodní zátěže nijak nezhoršilo, můžeme být jen rádi,“ dodal.

Kdyby Sebastian Vettel závod nedokončil, Fernandu Alonsovi by k zisku mistrovského titulu stačilo třetí místo, Španěl v závodě skončil druhý.

Sdílejte na:
Zavřít