Red Bull: Mohlo to být i horší

Red Bull: Mohlo to být i horší

V úvodu bojoval Sebastian Vettel o vítězství, nakonec se musel spokojit se čtvrtým místem, Mark Webber i přes problémy s motorem obsadil sedmou pozici.

Pro Red Bull nedopadl závod v Kanadě špatně, nicméně Sebastian Vettel dlouhou dobu bojoval i o vítězství. Nakonec se ale musel spokojit až se čtvrtou příčkou. „Byl to velmi ošemetný závod,“ řekl Christian Horner. „Start byl dobrý a dlouhou dobu se zdálo, že si Sebastian vybuduje náskok, nicméně poměrně brzy došlo k degradaci pneumatik a tudíž musel do boxů dříve, než-li Alonso a Hamilton. Dále jsme spekulovali, jestli pojedeme na jednu nebo dvě zastávky v boxech. I Mark předvedl velmi dobrý výkon, v úvodních kolech měl drobné problémy s motorem, ale nakonec se dostal do dobrého rytmu,“ řekl.

„Věděl jsem, že průběh závodu se tentokrát může několikrát změnit a až do konce nebude jasné, kdo skutečně vyhraje,“ řekl Mark Webber po závodě v kanadském Montrealu. „S odstupem času si pochopitelně říkáte, že jsme mohli zvolit i jinou strategii, ale nyní už je na podobné spekulace pozdě. Oba vozy máme na bodech a závodní víkend v Montrealu rozhodně nepatřil k těm nejhorším.“

A jak se na celý závod díval po dramatickém boji o vítězství Sebastian Vettel? „Byl to velmi těžký závod. Po prvních zastávkách jsem se propadl až na třetí pozici a zdálo se, že na ostatní zkrátka nebudeme stačit. Nakonec se ukázalo jako správné rozhodnutí, že jsme jeli strategii dvou zastávek v boxech. Před druhou zastávkou jsem na Fernanda ztrácel čtyři sekundy, nakonec jsem ale skončil šest vteřin před ním. Kolem a kolem to byl ale povedený závodní víkend, vše šlo hladce, kvalifikace se nám také povedla, jen v závodě jsme naplno nevyužili svůj potenciál, ale snad se to povede již ve Valencii,“ řekl úřadující šampión.

Sdílejte na:
Zavřít