Red Bull má radost z lepšího přístupu k pneumatikám

Red Bull má radost z lepšího přístupu k pneumatikám

Úřadující mistrovská stáj je potěšena pokrokem, který se týmu povedlo zaznamenat v práci s pneumatikami. Red Bull nyní netrpí tak vysokou degradací pneumatik po krátké době a věří, že to může být jeden z důležitých faktorů v boji o titul.

Rakouské stáji se v předchozích závodech zejména na vysokorychlostních okruzích příliš nedařilo pracovat s pneumatikami, jezdci týmu Red Bull totiž bojovali s vysokou degradací pneumatik po krátkých úsecích. Závod na Silverstonu byl ale z tohoto hlediska vzpruhou, vzhledem k tomu, že nebýt technických problémů, mohl si Sebastian Vettel dojet pro další vítězství.

Radost z pokroku v porozumění pneumatikám má i šéf stáje Christian Horner. Tomu se asi Velká cena Velké Británie nesledovala z boxové zídky úplně snadno. Nejprve se Mark Webber okamžitě po startu propadl až do druhé poloviny startovního pole, zatímco se snažil probojovat zpět na bodované pozice, jeho stájový kolega Sebastian Vettel měl technický problém s převodovkou a ze závodu musel odstoupit z prvního místa. Radost mu tak nakonec udělal alespoň Australan Webber, který po skvělé stíhací jízdě dojel druhý.

„Podařilo se nám na vysokorychlostním okruhu dobře pracovat s pneumatikami, navíc jsme měli dobře nastavený vůz, nebýt problémů Sebastiana, byl by to velmi povedený víkend,“ sdělil novinářům po závodě na Silverstonu Horner.

„Například v Barceloně jsme na tempo Ferrari i ostatních hodně ztráceli, nyní jsme ale byli schopni je porazit a jsme na stejné úrovni jako Mercedes, což je pro nás velmi pozitivní.“

Red Bull se do závodu v Británii jevil jako nejrychlejší vůz celého startovního pole, ale rostoucí forma Mercedesu dává jasně najevo, s kým bude potřeba v příštích závodech počítat v boji o další vítězství.

Podle Hornera je ve hře o titul kandidátu hned několik. „Mercedes je nyní opravdu v dobré formě, mají rychlý vůz a skvělé závodníky, ale my na tom nejsme o nic moc hůře, stejně tak ale ani Ferrari nebo Lotus. Do konce sezóny je ještě velmi dlouhá cesta a vše je otevřené,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít