Red Bull je zklamaný, že neměl oba monoposty v Q3

Red Bull je zklamaný, že neměl oba monoposty v Q3

Max Verstappen dokázal získat v sobotní kvalifikaci na GP Velké Británie třetí pozici. Pokud by Alexander Albon skončil do celkového šestého místa, byl by tým Red Bull jistě spokojený. Albon ale nepostoupil do poslední části kvalifikace a tým tak zažívá částečné po sobotním programu rozčarování.

Max Verstappen potvrzuje, že je velmi talentovaný pilot. Dokáže z monopostu RB16 dosáhnout maxima. I dnes to potvrdil svým třetím místem v kvalifikaci. Nizozemec si své poslední měřené kolo opravdu pochvaloval.

„Poslední kolo bylo nakonec hodně dobré. Mercedes byl ale příliš rychlý, stejně jako v posledních závodech. My to musíme přijmout. Po kvalifikaci v Maďarsku jsme zase zpět a třetí místo je dobrý výchozím bodem pro závod.“

S výsledkem Verstappena byl spokojen i šéf týmu Christian Horner, který ovšem podotknul, že je velká škoda nemít v nejlepší desítce oba vozy. „Alexova kvalifikace pro mě byla frustrující. Zejména, když se podíváte, jakou měl ztrátu. Je pro celý tým zklamáním, že nemáme obě auta v poslední části kvalifikace.“

Je tedy otázkou, zda se pod Albonem nezačíná houpat pomyslná židle, protože Pierre Gasly by mohl z loňské sezony vyprávět, co se může stát, když se vám přestane dařit a tým nebude s vámi spokojen. Horner i Marko však prozatím Albona brání, ale uvidíme v nadcházejících týdnech, jak to s mladým thajským závodníkem bude dál.

Zdroje článku:

GPblog.com
Sdílejte na:
Zavřít