Red Bull je ve střetu s ochránci přírody

Red Bull je ve střetu s ochránci přírody

Red Bull si na závod v Nizozemsku pronajmul přilehlou pláž. Chce se tak vyhnout problémům s dopravou kvůli šílenství okolo Maxe Verstappena, ochráncům přírody se ale tento nápad nelíbí. Bojí se, že Red Bull pláž „poničí“.

Red Bull a sesterský tým AlphaTauri dostali zelenou pro využití pláže v blízkosti okruhu Zandvoort během víkendu GP Nizozemska. První holandský závod od roku 1985 je v hledáčku statisíců fanoušků, kteří se těší převážně na domácího miláčka Maxe Verstappena.

Rozruch okolo Maxe Verstappena může Red Bullu způsobit problémy s dopravou, rozhodl se tedy pronajmout pláž, která se nachází v blízkosti okruhu. Pláž Nordvoort je domovem mnoha tuleňů a ptáků, rezervace tak vyvolala nevoli mezi ochránci přírody.

Organizace Netherlands Bird Protection (česky Nizozemská organizace pro ochranu ptactva – pozn. red.) tvrdí, že pláž může být využíváním poškozena.

Šéf Red Bullu Christian Horner se nechal slyšet, že tým dosud nepřišel s plánem, jakým způsobem se na okruh dopraví. Variantou je i dopravit se pěšky.

„V tuhle chvíli nemáme jasný plán toho, jak se na trať dostaneme. Možná půjdeme pěšky,“ prozradil Horner. „S jistotou však víme, že se bude jednat o šílený závod. Bude tu polovina Holandska.“

„Samozřejmě zavedeme potřebná opatření, která zajistí bezpečný a včasný vstup všech osob na okruh. Nezpůsobíme žádné poškození ani rozruch.“

Šestinásobný mistr světa Lewis Hamilton je známý svou snahou být co nejekologičtější. Plány jiných týmů ho ale nezajímají.

„Byl jsem tam v osmnácti a pláž jsem nepoužil, takže nevím, co k tomu říct,“ řekl Hamilton. „Nevidím problém v tom využít na pláži elektrickou koloběžku. Otázkou je, zda budou k dispozici.“

Sdílejte na:
Zavřít