Red Bull je na tom nyní lépe, než-li v loňské zimě, míní Webber

Red Bull je na tom nyní lépe, než-li v loňské zimě, míní Webber

Australský závodník Mark Webber věří, že start stáje Red Bull do předsezónních testů se rakouskému týmu letos povedl mnohem lépe, než-li tomu bylo v loňském roce. Za první dva testovací dny najezdil nový monopost RB9 celkem 101 kol.

Po dvou dnech testování v průběhu předsezónních jízd loni patřil Red Bull také mezi nejrychlejší vozy na trati, první den v Jerezu ale nabral zpoždění tří hodin, když musel čekat na opožděné díly. „Vstup do předsezónních testů se nám letos jistě povedl o mnohem lépe, než-li v roce loňském,“ řekl Webber pro britský Autosport.

„Najezdili jsme dostatečné množství kilometrů a podařilo se nám naplnit téměř celý náš program, získali jsme obrovské množství dat a informací, se kterými můžeme nyní pracovat, byl to opravdu dobrý vstup do zimní přípravy,“ řekl dále australský pilot, který měl tu čest se svést s vozem RB9 jako první.

„Nový vůz má obrovský potenciál, ale musíme svou práci plnit na sto procent již od prvních zimních testů. Náš program vyšel zcela podle představ a v práci na novém monopostu budeme samozřejmě pokračovat i zítra, kdy do kokpitu usedne Sebastian. Upřímně věřím, že vůz RB9 může být letos velmi konkurenceschopný,“ dodal Australan.

Předsezónní testy pokračují již zítra, opět ve španělském Jerezu.

Sdílejte na:
Zavřít