Red Bull dosáhl z protrápeného víkendu maximum

Red Bull dosáhl z protrápeného víkendu maximum

Red Bull se během víkendu v Belgii spíše trápil, nicméně Max Verstappen dokázal po chybách soupeřů dokončit na třetím místě.

Max Verstappen získal své letošní páté pódium, přičemž minulý závod nedokončil. Max si tak určitě spravil chuť do dalších závodů. 

“Po menší smůle tady ve Spa jsem velmi spokojený s tím, že jsem konečně získal pódium. Byl tu trošku chaos po startu, ale naštěstí jsme se protáhli a poté jsme měli dobré tempo. Potom jsem byl schopen předjet Grosjeana a útočit na obě Force Indie. Věděl jsem, že to může být ke konci dostatečně těsné. Byl jsem překvapený jejich tempem, myslel jsem, že s DRS bude jednoduché je předjet, ale to jsem se spletl. Ale díky tomu to aspoň byly zajímavé manévry. Potom jsem měl trochu osamocený závod, bylo dobré na to tlačit a získávat další zkušenosti, ale už jsem zde neměl žádnou akci. Seb a Lewis byli znovu rychlejší než my, ale vyvážení vozu tento víkend bylo velmi dobré. Je vždy skvělé být znovu na pódiu, ale tentokrát je to tady ve Spa obzvlášť výjímečné, protože je zde mnoho Nizozemských fanoušků. V posledním kole jsem si už úplně užíval oranžové davy. Monza nebude naším nejsilnějším okruhem, ale jak jsme viděli dnes, může se stát mnoho věcí. Uděláme maximum a pokusíme se něco vymyslet,“ řekl po závodě Max Verstappen. 

Foto: Red Bull

Daniel Ricciardo měl další černý víkend. Kvalifikace se mu nepovedla, startoval až jako osmý. Závod samotný měl rychlý konec, jelikož mu Fernando Alonso svým přeletem utrhl zadní křídlo. 

“Netuším, co se přesně stalo po startu. Cítil jsem lehký kontakt a pak už si jen pamatuji, že jsem trefil Kimiho zezadu. Byl to pouze incident v první zatáčce a omlouvám se Kimimu za jeho odstoupení, za které jsem asi mohl, ale jsem přesvědčený, že to bylo kvůli chaosu za mnou. Byla to trochu velká nehoda na tak malou rychlost, myslím, že Hulkenberg trefil Alonsa velmi tvrdě, podle toho, co jsem slyšel. Moje zadní křídlo bylo úplně zničené a mechanici se snažili dostat auto na trať, než budu o kolo zpět. Těsně nám to nevyšlo, ale mechanici udělali, co mohli. Zkoušeli jsme zůstat soustředěni a bojovat, kdyby vyjel Safety Car, abychom se vrátili do kola s lídrem. To se bohužel nestalo, a proto jsme se rozhodli čtrnáct kol před koncem odstoupit, abychom šetřili motor a převodovku. I když jsme vyměnili zadní křídlo, měli jsme stále nějaká poškození. Předjeli jsme pár vozů, ale neměli jsme víceméně žádnou rychlost a jen jsme jezdili dokola. Je to jen jedna z nedělí, řekl bych. Spoustu lidí má rádo, když se mi nedaří, ale musíme jít dál. Zkusíme to v Itálii znovu,” prohlásil po závodě zničený Ricciardo. 

Sdílejte na:
Zavřít