Red Bull byl za incident s Webberem finančně potrestán

Red Bull byl za incident s Webberem finančně potrestán

Rakouská stáj Red Bull Racing byla po závodě v Číně potrestána pokutou 5000 euro za nebezpečné vpuštění Marka Webbera na závodní dráhu. Ten neměl řádně upevněné kolo.

Pro Webbera to byl jeden z nejhorších závodních víkendů kariéry. V kvalifikaci mu došlo palivo a startoval z boxové uličky, v závodě samotném pak při stíhací jízdě smetl Jeana-Érica Vergne a musel do boxů, tam mu ale mechanici úřadujícího mistrovského týmu špatně nasadili kolo. Ačkoli to věděli, nechali Australana pomalu pokračovat po dráze.

Jenže Mark Webber v závěrečném sektoru okruhu nešikovně najel na obrubník a kolo se z vozu zcela odpojilo a vydalo se vlastní cestou. Právě na podobné incidenty je Mezinárodní automobilová federace hodně háklivá a proto rakouský tým potrestala pokutou 5000 Euro, Australanu Webberovi budou navíc ke kvalifikační pozici v Bahrajnu přičteny další tři příčky.

„Po výměně nosu a všech čtyř kol nám Mark oznámil nestabilitu vozu, kterou způsobilo špatné upevnění pravého zadního kola,“ vysvětlil Christian Horner, šéf týmu.

Sdílejte na:
Zavřít