Red Bull bude nucen upravit svůj vůz

Red Bull bude nucen upravit svůj vůz

Rakouská stáj musí před nadcházející VC Kanady upravit design svého vozu, konkrétně kontroverzní otvory v podlaze vozu, se kterým v Monaku Webber vyhrál.

Jasné tak již nyní je, že vůz RB8, se kterým v Monaku Mark Webber zvítězil, byl nelegální, několik protestů ze strany soupeřů tudíž bylo oprávněných, FIA se ale rozhodla rakouský tým nepotrestat, upozornila jej ale, že design vozu bude třeba před nadcházejícím závodním víkendem v kanadském Montrealu změnit.

Red Bull podle prvních informací nemá v úmyslu protestovat proti rozhodnutí Mezinárodní automobilové federace a tudíž by nemělo dojít k dalším problémům. Legálnost otvorů v podlaze vozu zpochybnilo již v Monaku trio stájí – Ferrari, Mercedes a McLaren.

FIA dala jasně najevo, že nesouhlasí s postojem stáje Red Bull, která se domnívala, že pouze využila díru v oficiálních pravidlech. Výsledky již odjetých závodů však ovlivněny nebudou, vítězství z monacké Velké ceny tak Webberovi již nikdo nesebere, jak velkou ztrátou ale bude změna designu vozu pro Red Bull uvidíme již příští týden v Kanadě.

Sdílejte na:
Zavřít