Räikkönenův návrat je stále reálnější

Räikkönenův návrat je stále reálnější

Návrat finského závodníka do královny motorismu se stále více začíná skloňovat v nejrůznějších médiích. Kimi Räikkönen se podle nejnovějších informací vrátí v roce 2012 ve Williamsu.

Finský pilot opustil Formuli 1 na konci sezony 2009 ve voze Ferrari, se kterým o rok dříve získal svůj vůbec první mistrovský titul. Po pestré kariéře v královně motorismu se vydal zkusit štěstí do rally, ale zde velké úspěchy nezískal. Již několik měsíců se spekuluje o jeho návratu do Formule 1, pro rok 2012 by se údajně měl stát pilotem stáje Williams, tedy týmu, jenž se v letošní sezoně neuvěřitelně trápí.

Dvaatřicetiletý Räikkönen by podle všeho měl zaujmout místo Rubense Barrichella, jeho stájovým kolegou by měl být venezuelský pilot Pastor Maldonado, který sice působí ve Formuli 1 teprve první sezonu, nicméně finanční přínos jeho sponzorů je pro tento tým klíčový.

Williams zatím nechce spekulace ohledně najmutí finského závodníka komentovat, největším problémem v dohodě obou stran může být dohoda o výši platu pro Kimiho, nicméně tým věří, že právě Iceman by mohl být tím, kdo do týmu přinese nové sponzory a tudíž i další finanční prostředky. Otázkou ale zůstává, zda-li i mistr světa z roku 2007 dokáže s nekonkurenceschopným vozem bojovat alespoň o bodované pozice.

Sdílejte na:
Zavřít