Räikkönen: Vůz byl zkrátka příliš pomalý

Räikkönen: Vůz byl zkrátka příliš pomalý

Kimi Räikkönen tvrdí, že výkon, který předvedl v bahrajnské kvalifikaci, byl zkrátka jeho maximem a s vozem v současné situaci více nezmůže.

Po nejrychlejším čase ve druhém pátečním tréninku se očekávalo, že finský jezdec Kimi Räikkönen bude i v Bahrajnu patřit mezi hlavní kandidáty na titul. Jenže jeho tempo v kvalifikaci zůstalo daleko za očekáváním a pilot Lotusu si vyjel až devátý nejrychlejší čas, na první pozice ztratil téměř sekundu.

Fin ale prozradil, že výsledkem není nijak překvapený, zkrátka se jen jedná o odraz toho, jak pomalý je jeho Lotus v časech na jedno kolo.

„Vůz zkrátka nebyl dost rychlý, pro tuto kvalifikaci to opravdu bylo naše maximum,“ řekl britskému Autosportu. „Možná bychom s trochou štěstí mohli stát o několik pozic vepředu, ale jak jsem řekl již včera, necítil jsem se tu s vozem úplně ve formě.“

Ačkoli je po prvních třech závodech Räikkönen na druhém místě v šampionátu jezdců, zdá se, že jeho Lotus není tak konkurenceschopný, jak se může na první pohled zdát.

„Potřebujeme na voze ještě pracovat, hlavně zlepšit přilnavost vozu, to je asi ten důvod, proč na ostatní top jezdce tolik ztrácíme,“ řekl dále šampión z roku 2007.

Neházejme ale flintu do žita, i v roce loňském startoval na tomto okruhu Räikkönen až dvanáctý a nakonec bojoval se Sebastianem Vettelem o vítězství. Tenkrát skončil druhý.

„Každý den je jiný. Že se nám to povedlo loni ještě neznamená, že se nám takto poštěstí i letos,“ uvědomuje si Fin.

„Nemohu říci, kolikátí v závodě skončíme, to je hloupost. Doufám ale, že to bude o něco lepší než v sobotu. Musíme ještě hodně pracovat a věřit, že naše pneumatiky vydrží o něco lépe než-li obutí konkurence,“ hodnotí své šance pro nedělní závod Räikkönen.

Sdílejte na:
Zavřít