Räikkönen o šampionátu a o Barceloně

Räikkönen o šampionátu a o Barceloně

Lotus na svých oficiálních stránkách zveřejnil rozhovor s Kimi Räikkönenem o pořadí v šampionátech i o nadcházejícím závodě v Barceloně.

Ty i tvůj tým současně sedíte na druhé pozici v obou šampionátech, jsi potěšen s tím, jak se věci vyvíjejí?

Určitě je to dobrý start a jsme v lepší pozici, než minulý rok touto dobou, ale ještě velký kus sezony je před námi a stále je moc brzy na to, abychom řekli, zda budeme bojovat o šampionáty. Bude to těžké chytit Sebastiana, jestli bude dál předvádět dobré výsledky, musíme od něj brát více bodů, ale nikdy nevíte, co se stane. Budeme dál tlačit na vývoj auta a uvidíme, kde skončíme.

Co je potřeba pro smazání rozdílu?

Více vítězství! Jestliže chceme chytit ty ve vedení, musíme pracovat dvakrát tak tvrdě jako oni. Není žádným tajemstvím, že sháníme více rychlosti v kvalifikaci. Je to vždy těsné a vážně potřebujeme být v prvních dvou řadách, abychom bojovali o vítězství. Je to pěkné, když můžeme evropskou část sezony začít v této pozici, přichází čas mnoha vylepšení a potřebujeme dál získávat body jako do teď. I když pokazíme kvalifikaci, musíme skórovat tolik bodů, kolik bude možné. Takhle budeme bojovat až do konce sezony.

Jak se ti líbí okruh v Barceloně?

V Barceloně jsem dvakrát vyhrál a vloni jsem skončil třetí, takže se tam velmi těším. Doufám, že se mi povede získat další dobrý výsledek. Je to okruh, kde musíte mít všechno perfektně, abyste skončili nahoře. Všechny týmy zde testují, takže zde není lehké získat výhodu. Nastavení vozu je klíčové, ke slovu se zde dostává vítr a teploty.

Je to dobré, závodit zase v Evropě?

Mám vážně rád závodění v Evropě. Nemusíme tolik cestovat, takže všechnu energii můžete šetřit na závodění. Sezona doopravdy začíná tradičně právě když se poprvé vrátí do Evropy. Pro mě je to skvělé.

Jezdily se zde zimní testy, pomůže to nějak?

 Byl to konec února a začátek března, takže podmínky byly úplně jiné. Bylo to mimořádně obtížné zahřát pneumatiky. V prvním pátečním tréninku budeme zase začínat od nuly.

Během testů tu Lotus moc nenajezdil, ale během sezony zatím neměl se spolehlivostí problémy.

Moc kol jsme neujeli, měli jsme nějaké problémy s autem a jeden den mi nebylo dobře, ale nemyslím si, že by nám to moc ublížilo. Ačkoli jsem tu moc nejezdil, auto se vždy chovalo výborně, takže to zatím vypadá dobře.

Po pódiovém umístění v Bahrajnu si nevypadal moc nadšeně, byl jsi s výsledkem spokojený?

Nikdy nejste úplně spokojení, pokud nevyhrajete, ale druhým místem se k tomu přiblížíte, jak nejvíce můžete. V kvalifikaci jsem mohl být o pár míst výše, což by učinilo závod mnohem jednodušším, ale jel jsem na maximum a naštěstí jsme měli rychlost, která nám v kvalifikaci scházela. Snad budu ve Španělsku spokojenější.

Sdílejte na:
Zavřít