Räikkönen o nadcházejícím závodu v Číně

Räikkönen o nadcházejícím závodu v Číně

Co si vítěz prvního závodu sezony a mistr světa roku 2007 myslí o okruhu v Šanghaji a co očekává od závodu?

Co si myslíš o Šanghajském Mezinárodním Okruhu?

Je těžké předvídat, co se stane v závodě na okruhu, kde jsem s novým autem ještě nebyl a každé auto reaguje na každý okruh jinak. Bohužel jsme zde vloni nezískali žádné body, takže letos to může být lepší. Už jsem na této trati byl první, druhý i třetí, a bylo by pěkné něco z toho zopakovat. Není žádný důvod k tomu, aby se nám tam nedařilo. Máme nějaké nové části pro E21 a poslední úpravy fungovali, takže uvidíme, co nám přinesou tyto. Ovšem za předpokladu, že nebude pršet.

V předchozích letech se ti zde tedy dařilo, asi se tam těšíš.

Vyhrál jsem zde závod v roce 2007, kdy jsem slavil mnoho dalších vítězství, takže odtud mám dobré vzpomínky. Je to pořádná závodní dráha a jsou tu dobré šance k předjíždění. Naše auto zatím vypadá dobře, tak uvidíme, co se stane, až vyjedeme na dráhu.

Už jsi měl čas ke zhodnocení prvních dvou závodů sezony?

Austrálie pro mě byla docela jednoduchá, všechno dobře vyšlo a výsledek byl takový, jaký jsme chtěli. Malajsie byla velmi náročná. Neměl jsem dobrý start a v prvním kole jsem ztratil část svého předního křídla. Poté se auto už neovládalo tak dobře a s mokrými podmínkami k tomu to bylo dost zrádné. Tempo jsme sice neměli úplně špatné, ale mohlo být mnohem lepší, když se koukneme na časy z tréninků.

V Malajsii si měl pár těsných soubojů, konkrétně s Nicem Hülkenbergem…

Bylo to prostě závodění. Párkrát to bylo docela těsné. Existují sice věci, které byste na trati neměli dělat, ale je to závodění a nemyslím si, že to nějak významně ovlivnilo náš výsledek.

Velká Cena Číny byla v roce 2012 plná akce, jak to vypadalo z tvého úhlu pohledu?

Bylo v ní mnoho dobrého závodění a vypadalo to na dobrý výsledek, ale bohužel nám došla guma [na pneumatikách] v posledním stintu a propadl jsem se mimo body. Snad tu letos budeme mít více štěstí a lepší strategii. Měli jsme dobré tempo, ale snažili jsme se na pneumatikách vydržet příliš dlouho. Na druhou stranu bez riskování s takovými strategiemi jsme nemohli bojovat na předních pozicích. Pokud zde bude auto stejně rychlé jako v pátek v Malajsii, tak bychom měli být v pohodě.

Sdílejte na:
Zavřít