Räikkönen: Motivace nebyla nikdy problémem

Räikkönen: Motivace nebyla nikdy problémem

Kimi Räikkönen říká, že je se svým novým týmem, Lotus, motivován stejně jako vždy.

Räikkönen ve Formuli 1 naposledy závodil v roce 2009 ve Velké Ceně Abu Dhabi. Poté se již soustředil na závodění v rallye. Jeho rozhodnutí bylo interpretováno jako nedostatek motivace.

Fin ale říká, že je to názor lidí, kteří o něm absolutně nic neví a pouze vyjadřují takové názory. Dále tvrdí, že nikdy neměl problém se stoprocentním soustředěním a motivací na závod.

„Lidí vždy mluví o motivaci, jenže ti, kteří to píší, mě pravděpodobně vůbec neznají,“ řekl Räikkönen F1 Racing. „Není to nedostatkem motivace. Pokud je vaše auto na h**** a vy se snažíte na sto procent, tak stejně nezajedete dobrý výsledek. Můj pocit je, že poslední rok ve Ferrari byl tím nejlepším. Nikdy jsem neměl problém s motivací.“

Lotus byl nucen vynechat páteční testovací den v důsledku problému s jejich šasi. A Fin trvá na tom, že nebude skleslý, přestože věci nevycházejí tak jak by měly.  

„Poslední rok s Ferrari jsme vždy nebyli na předních pozicích. Ale Lotus loni začal velmi dobře. Doufáme, že nové auto bude silné, jenže pravidla jsou mírně odlišné a člověk nikdy neví. Řekněme, že budeme osmí nebo podobně, tak si rozhodně neřekneme ‚Do p***** – vzdáme to.‘ Vždy se budeme snažit zlepšit.“

Sdílejte na:
Zavřít