Räikkönen: Lotus je stále ve hře o titul

Räikkönen: Lotus je stále ve hře o titul

Podle finského závodníka je jeho stáj Lotus i nadále ve hře o mistrovský titul, byť se zdá, že konkurence na špici se již odtrhla, Räikkönen toto jednoznačně odmítá.

Mistr světa z roku 2007 tvrdí, že vítězství v nadcházející Velké ceně Belgie jednoznačně nebude pro stáj Lotus nedosažitelnou metou, finský pilot totiž věří, že tu může získat své první vítězství v letošní sezóně. Navíc si troufá tvrdit, že stáj Lotus je i nadále ve hře o mistrovský titul.

„Za ta léta ve Formuli 1 jsem nasbíral již velké množství zkušeností. Vím, že i když závodíte za top tým, můžete mít velmi nepovedenou sezónu, ale o rok později může být všechno jinak. Není důvod nás odepisovat, stále jsme ve hře o první příčky,“ říká Räikkönen.

„Nejsme tým s největším rozpočtem ani nejlepším zázemím, ale rozhodně jsme jedna z mála stájí, které v současné Formuli 1 dokážou postavit vítězné auto. I nadále se tedy chceme soustředit na letošní ročník, nechceme skládat zbraně, protože naše šance na úspěch jsou i nadále vysoké. Pokud se nám ale bude dařit stále lépe, rozhodně budeme v příštích letech patřit mezi top týmy,“ věří Fin.

Sdílejte na:
Zavřít