Räikkönen je připraven na pomstu

Räikkönen je připraven na pomstu

Formule 1 se letos stala o něco zábavnější. Poslední závod, který se odehrál v Bahrainu, byl ozvláštněný při vítězném fotu, kde obhájce titulu Vettel udělal oslí uši finské hvězdě Kimimu Räikkönenovi.

Kimi Räikkönen, který si dal dvouletou pauzu, si v Bahrainu odřídil druhé místo a ukázal tak, že je opravdu zpátky. Jako první dojel německý jezdec Sebastian Vettel ze stáje Red Bull. Vettel, který v Bahrainu vyhrál svůj první závod až na čtvrtý pokus , vztyčil za hlavou Räikkönena dva prsty a udělal mu tak oslí uši na vítězné foto. „Viděl jsem fotky, moc zábavné. Doufám, že odplata přijde brzy! Nejvyšší stupínek na pódiu by byl pro začátek dobrý,“ prohlásil Fin na webových stránkách stáje Lotus, kterou reprezentuje.

Räikkönen je známý svým klidným a vyrovnaným přístupem ke všemu. Pro jeho klidnou povahu se mu také přezdívá Iceman. „Koncentruji se jen na závodění a nenechám se rozrušit jinými věcmi. Soutěžím dvě třetiny mého života a už jsem si na toto prostředí zvykl,“ prohlásil.

Pro německé noviny Bild am Sonntag důrazně řekl: „Během dvouleté absence ve formuli 1 mi nescházelo nic jiného než závodění. Jen kvůli němu jsem se vrátil. Bez těch ostatních blbostí bych se obešel. Kdybyste z formule 1 odebrali auta, nebyl bych tu. Všechny ty věci kolem, sláva a tak, mě nezajímají.“

Jestli se nakonec podaří Räikkönenovi oplatit Vettelovu klukovinu, tak jak by si přál, můžou fanoušci uzavírat sázkové tipy. Už v polovině května bude mít šanci při GP ve Španělsku.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít